Suured tulemused saavad alguse väikestest sammudest

Pildi allikas: Pexels.com

Öeldakse, et terves kehas elab terve vaim ja kui inimene soovib olla tegus, ettevõtlik ja energiline ka vanemas eas, siis tuleks juba tunduvalt nooremas vanuses pöörata tähelepanu tervislikule toitumisele, aktiivsele liikumisele ja tasakaalustatud elustiilile. Tasakaalustatud elustiil peaks sisaldama piisavalt und, vähem stressi ja tööd ning rohkem kvaliteetaega iseendale. Kindlasti paljude arvates kerge öelda, aga raske, kui mitte võimatu teha. Vabandused ja põhjused, miks mitte süüa tervislikku toitu ja tegeleda aktiivse treeninguga on kerged tulema, kuna argipäeva tempo on kiire – lapsed, töö, kodu, kool, see kõik moodustab rutiini, mis nõuab oma osa päevast päeva, kuust kuusse ja aastast aastasse. Enamik inimesi soovivad aega veeta puhates ja lõõgastudes just nimelt seetõttu, et vaba aega on nii vähe. Ja nii jõutakse endalegi aru saamata elus punktini kus inimesel ei ole mitte mingit energiat, keha on väsinud isegi juba kõige väiksemast aktiivsusest ja tervis ei ole kahjuks enam kiita. Tegelikkuses tuleks mõelda sellele, et alustada on vaja vaid pisikestest asjadest, mis sammhaaval viivad juba ise edasi suuremate muudatusteni. Muutus ei pea olema kardinaalne ja toimuma üleöö, vaid tervisliku ja aktiivse elustiili juurde saab jõuda ennekõike oma mõttemaailma ja tegude järkjärgulise muutmisega vähehaaval. Tasub jälgida, et valitud elustiil ja sportlik tegevus ühilduks ka inimese tegeliku eluga ja selle järgimine ei nõuaks ebanormaalselt suurt pingutust.

Suurepärane enesetunne peale treeningut

Kui inimene on esmasest väsimusest võitu saanud ja ära käinud kasvõi tunniajasel jalutuskäigul on ju tegelikult veel terve pikk õhtu ees, mille jooksul on võimalik ka puhata ja vaba aega nautida. Aktiivse elustiili viljelemine ei tähenda, seda, et inimene peaks ainult treenima ja puhkamiseks aega ei jäägi. Puhkamine, sotsiaalmeedias suhtlemine või mõne meelepärase mängu mängimine on palju parem ja nauditavam just peale trennis käimist. Paljud mängukeskkonnad pakuvad uutele kasutajatele erinevaid soodustusi, kes eelistab ajaviiteks pokkerit ja kaardimänge, siis uue kasutaja käsutuses on mängude proovimiseks erinevad kasiino boonused. Kõige olulisem tegur terve ja aktiivse elustiili elamise puhul on kindlasti tasakaal, mis on vaja leida töö, treeningu ja puhkehetkede vahel. Tuleks üritada leida selline liikumisharrastus, mis pakub lisaks aktiivsele ja tervist toetavale elustiilile ka rõõmu ja rahuldust, mis tagab ka selle, et valitud elustiilist saab lahutamatu elu osa pikaks ajaks. Aktiivselt trenni tehes ei tohi ära unustada puhkamist ja teiste endale meelepäraste asjadega tegelemist.

Tervisespordi olulisus

Sobiva tegevuse valimine on väga erinev ja sõltub ennekõike inimese hetkelisest füüsilisest ja ka vaimsest seisundist. Kui inimene kannatab suuremat sorti ülekaalu all või on stressis ja vaimselt nõrgenenud seisundis, siis ei ole soovitatav asuda tegelema harrastusega, mis nõuab suurt füüsilist pingutust, kuna inimene ei ole suuteline seda sooritust tegema. Alustamiseks sobilik tegevus igaühele sõltumata kaalust ja meelelisest seisundist on aga kõndimine, mis on selline tervisespordi vorm, mis ei kahjusta ülekaalulise inimese puhul niigi suurt koormust taluvaid liigeseid ning aitab suurepäraselt korrastada mõtteid ja vähendada stressi. Kui inimene on ennast käsile võtnud ja algust teinud tervisespordiga, on see hindamatu panus tervisesse ning aastate pikkune tervisespordiga tegelemine aitab ennetada ja ära hoida ka väga paljusid erinevaid haigusi. Mõõdukas treening ja tervisesport ei kahjusta tervist, vaid annab juurde energiat, parandab keskendumisvõimet, tugevdab südant, tõstab meeleolu ja parandab iga inimese minapilti.